İpek Kirpik

 


İpek kirpik işlemi çoğunlukla işlemin uygulandığı kişinin zevk ve isteğine bağlı olmakla birlikte uzmanın bakış açısına da bağlıdır. Şöyle ki göz yapısı, göz düşüklüğü, kaş kalkıklığı gibi etmenlere de bakılarak belirlenir. İşlem süresi ipek kirpik yoğunluğuna göre 1-2 saat sürmektedir.

 1. Kişinin kirpikleri bebek, genç ve yaşlı kirpikler olarak 3 evrede bulunur. İpek kirpikler kişinin genellikle genç kirpiklerine takılır ve bu kirpikler büyür ve zamanı gelince dökülür, üzerindeki ipek kirpiklerde dökülür. Bazıları da uzarlar kirpik bakımı bu uzayan kirpikler temizlenerek dökülen kirpiklerinde yerine yeni ipek kirpikler takılarak yapılır. İpek kirpikler aralıksız 5-6 ay kullanıma uygundur.

 2. Bakım süresi kullanıma da bağlı olarak ortalama 21 gündür, buna dikkat edilmelidir çünkü bu süreyi fazlaca aştığında kişinin kirpikleri uzadığından, temizlenen kirpik çok olacağından dolayı geriye kirpik kalmayacak ve yeniden yapmak gerekecektir. Yaklaşık 3 hafta sonra yenilenen kirpikler tekrardan 3 hafta kullanılabilmektedir.

 3. Dikkat edilmesi gerekenler;

  • İlk 12 saat su değdirilmemelidir.
  • Ovuşturulmamalıdır.
  • Sert baskı yapmamaya veya yatarken yüz üstü yatmamaya dikkat edilmelidir.
  • Yağ bazlı makyaj temizleyici kullanmaktan kaçınılmalıdır.


0 yorumlar